تبلیغات
اسلحه - معیارهای انتخاب تک تیرانداز
اسلحه

تیر اندازی را یاد بگیرید وبه فرزندان خود بیاموزید-حضرت محمد-صلی علی علیه وآله وسلم

معیارهای انتخاب تک تیرانداز

سه شنبه 21 تیر 1390

نوع مطلب :آموزش، 

به ادامه مطلب مراجعه کنید

الف. رهنمودهای اساسی بكار رفته برای بررسی داوطلبین تیراندازی به شرح زیر است:

مهارت در نشانه گیری یا هدف گیری : كارآموز تیراندازی باید یك تیرانداز ماهر باشد. تغییرات سالانه مكرر بعنوان مهارت لازم است. شركت موفق در برنامه سالانه رقابت تسلیحاتی و سابقه شكار طولانی نیز پتانسیل خوب تیرانداز را نشان می دهد.

شرایط فیزیكی : تیرانداز كه اغلب در عملیاتهای طولانی با خواب، غذا یا آب كم بكار گمارده می شود باید دارای شرایط  فیزیكی برجسته ای باشد. سلامت خوب به معنی عكس العملهای بهتر، كنترل ماهیچه ای بهتر و طاقت بیشتر است. اعتماد به نفس و كنترل كه از ورزشكاران، بویژه تیمهای ورزشی، ایجاد می شود امتیازات مشخصی برای كارآموز تیراندازی هستند.

دید : دید چشم یك ابزار اولیه تیرانداز است. بنابراین، تیرانداز باید دید 20/20 یا دید قابل تنظیم تا 20/20 داشته باشد. در حالیكه، عینك زدن می تواند مایه دردسر شود اگر عینك گم شده یا خراب شود. كوررنگی نیز تعهدی برای تیرانداز محسوب می شود چون باعث ناتوایی وی در كشف اهداف پوشیده می شودكه با پیرامون طبیعی درهم می آمیزد.

سیگار كشیدن : تیرانداز نباید سیگار بكشد یا از توتون بدون دود استفاده كنند. دود یا هر گونه سرفه بدون پوشش آدم سیگاری می تواند موقعیت تیرانداز را افشا كند. با وجودیكه یك تیرانداز ممكن نیست سیگاركشیده یا از توتون بدون دود در یك مأموریت استفاده كند، خودداری وی ممكن است باعث عصبانیت و ناراحتی شود كه كارآیی او را پایین می برد.

شرایط ذهنی : هنگامیكه فرماندهان داوطلبین تیرانداز را بررسی می كند، آنها باید به دنبال خصلتهایی باشند كه نشان می دهد داوطلب كیفیتهای درست برای تیرانداز شدن را دارد. فرمانده باید تعیین كند كه آیا داوطلب ماشه را در زمان و مكان درست خواهد كشید. برخی ازخصلتهایی كه دنبال می شود، قابلیت اطمینان، ابتكار عمل، وفاداری، نظم وثبات عاطفی است. ارزیابی روانشناسانه داوطلب می تواند به فرمانده در روند انتخاب كمك كند.

اطلاعات : وظایف یك تیرانداز نیاز به انواع گسترده ای ازمهارتها دارد.او باید موارد زیررا بیاموزد:

پرتاب شناسی.

انواع مهمات و قابلیت ها.

تنظیم ابزار اپتیكی.

عملیات رادیویی و دستورالعمل ها.

بررسی و تنظیم آتش خمپاره انداز و توپخانه.

مهارتهای جهت یابی زمینی.

گرد آوری و گزارش اطلاعات نظامی.

یونیفورم  و تجهیزات تشخیص خطر.

 

ب. در عملیاتهای گروه تیرانداز در برگیرنده امور مستقل طولانی، تیرانداز باید به خود متكی باشد و داوری خوب و حس معمولی را به نمایش گذارد. این امر نیاز به دو مشخصه مهم دیگر دارد :

توازن عاطفی : تیرانداز باید قادر باشد تا به آرامی و با دقت اهدافی را بكشد كه ممكن نیست تهدید فوری برای او داشته باشد. بسیار آسان تر است تا كسی را برای دفاع از خود یا دفاع از سایرین كشت تا بدون تحریك آشكار او را كشت. تیرانداز نباید مشكوك به عواطفی نظیر اضطراب یا ندامت باشد.

داوطلبانی كه انگیزش آنها به سمت آموزش تیراندازی در میل به شهرت قرار می گیرد ممكن است قادر به تعقل فی البداهه نباشد كه شغل تیراندازی به آن نیاز دارد.

مهارت زمینی : تیرانداز باید با محیط زمینی آشنا بوده و در آن راحت باشد. یك سابقه طولانی در هوای آزاد و دانش رویدادهای طبیعی در هوی آزاد به تیرانداز در بسیاری از وظایفش كمك خواهد كرد. افراد با چنین سابقه ای اغلب پتانسیل عظیمی بعنوان یك تیرانداز خواهند داشت.

منبع:www.amoozeshnezami.blogfa.com
فهرست وبلاگ

بیداری اندیشه

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

نظرسنجی

  مطالب چطور بود؟


آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

مترجم سایت