اسلحه

تیر اندازی را یاد بگیرید وبه فرزندان خود بیاموزید-حضرت محمد-صلی علی علیه وآله وسلم

حالتهای تیراندازی

سه شنبه 21 تیر 1390

نوع مطلب :آموزش، 

دوره تیراندازی آمادگی از حالت ایستاده ، زانو زده و نیمه خمیده آغاز می شود . تمام حالت های تیراندازی كه در زیر شرح داده می شوند باید تمردن شوند بطوریكه ضمن تیراندازی رزمی و آمادگی حركات طبیعی تلقی شوند . اگر چه این حالتها طبیعی بنظر می رسند ، جلسات تمرین را برای اطمینان از اینكه حالت های صحیح تیراندازی ، بصورت یك عادت درآیند ، باید برگزار شود. حالت صحیح تیراندازی بخود گرفتن به سرباز اطمینان میدهد كه سریعاًبدون كوشش و فعالیت ذهنی می تواند این حالت ها را به خود بگیرد . تیراندازی با طپانچه نیازمند این است كه سرباز خیلی سریع تمام اصول را ، در حالی كه تحت فشار روانی است . موقعیكه با هدفی كه به طرزی خطرناك نزدیك است ، به كار می برد . حالت صحیح به خود گرفتن كه امكان میدهد هدف پایدار باشد ، برای زنده ماندن یك امر بحرانی و حساس است .

به ادامه مطلب مراجعه کنید

b . حالت ایستادن بدون كمك : با هدف روبرو شوید (شكل 9-2) پاها را به اندازه عرض به آن اندازه كه راحت باشید از هم باز كنید . دست تیراندازنده را دراز كنید و اسلحه را با دو دست بگیرید . مچ و آرنج دست شلیك كننده بوسیله عضلات درونی محكم می شوند و به طرف مركز هدف نشانه روی كنید . بدن را مستقیم نگهدارید در حالیكه شانه كمی بطرف جلو كپل است .

توجه : ضمن رزم سرباز وقت ندارد كه حالت بخود بگیرد كه به او امكان دهد نقطه طبیعی هدف را بنا نهد. تیراندازی از محل سرپوشیده نیاز به این دارد كه سرباز حالت تیراندازی را با محل سرپوشیده موجود تطبیق دهد .

c . حالت به زانو : در این حالت زانوی قسمت تیراندازی كننده را به عنوان حامی اصلی به زمین قرار دهید (شكل 10-2) . پای حامی اصلی را به صورت عمودی زیر كپل قرار دهید. وزن بدن را روی پاشنه و شست قرار دهید . دست شلیك نكننده را درست از بالای آرنج روی زانویی قراردهید كه به عنوان حامی اصلی بدن بكار نمی رود .

برای تیراندازی طریق گرفتن با دو دست را بكار ببرید . دست تیراندازنده را دراز كنید و آرنج و مچ دست شلیك كننده را توسط اعضای درونی به هم محكم كنید تا از كنترل جدی دست مطمئن شوید.

 . حالت نیمه خمیده : تنه از مفاصل ران به طرف خمیده شود تا سریع تر از پس زنی تفنگ رها شوید . پاها را در ضع طبیعی به حالتی قرار دهید كه امكان قدم دیگری به طرف هدف داشته باشید . اسلحه را مستقیم به طرف هدف دراز كنید و مچ و بازوی دست شلیك كننده را توسط اعضاء درونی به هم محكم كنید . چون تحت شرایط فشار روحی مثل جنگ بدن خود بخود نیمه خمیده است ، مهم است كه هماهنگ با همین حالت آموزش ببینید . برای تغییر جهت تیر اندازی، در این حالت سریعتر عمل می كند.

شكل 11-2 موقعیت دولا شدن (نیمه خمیده)

.e حالت درازكش: روی زمین، روبروی هدف تخت قرار بگیرید. (شكل 21-2) دستها را به جلو دراز كنید و دست شلیك كننده توسط عضلات درونی سفت كنید. برای تیر اندازی به هدف های بالا كمی باید شل شوند. برای تك تیر اندازی در حالی كه خوب هدف گیری شده، قنداق اسلحه را روی زمین قرار دهید. (انگشتان) دست شلیك نكننده را دور انگشتان دست شلیك كننده بپیچانید. روبرو را نگاه كنید. تا آنجا كه ممكن است سر را بین بازوها و پایین اسلحه نگه دارید.

شكل 12-2 حالت دراز كش

.f حالت ایستاده با حامی: برای حمایت از پوشش موجود مثلاً دیوار یا درخت كه بتوان پشت آن پناه گرفت.(شكل 13-2) پشت مانع بایستید در حالی كه سمت تیر اندازی كننده بدن با لبه مانع در یك خط باشد. برآمدگی بیخ انگشتان مشتی را كه تیر اندازی نمی كند مقابل لبه مانع، با چشم در یك سطح قرار دهید. مچ و آرنج دست شلیك كننده را توسط عضلات درونی به هم محكم كنید. پای سمتی از بدن را كه تیر اندازی نمی كند به جلو حركت دهید تا اینكه پنجه پوتین با ته مانع تماس بگیرد.

شكل 13-2 حالت ایستاده با حامی

.g حالت زانو زدن حمایت شده: حفاظ موجود را مثلاً یك دیوار كوتاه بعنوان حامی مورد استفاده قرار دهید. این حفاظ می تواند تخته سنگ یا وسیله نقلیه باشد (شكل 14-2) زانو سمت تیر اندازی كننده را روی زمین قرار دهید. زانوی دیگر را خم كنید و همین پا را (جانب شلیك نكننده) صاف روی زمین قرار دهید

شكل 14-2 حالت زانو زدن حمایت شده

شكل 14-2 حالت زانو زدن و حمایت شده: با گذاشتن زانوها به زمین به سمت هدف نشانه گیری كنید دست ها را به طرف پهلو بكشید و آنها را در برابر پوشش موجود در وضع محكمی قرار
دهید. مچ و آرنج دست شلیك كننده را توسط اعضای درونی محكم كند. دست دیگر را دور مشت قرار دهد تا دست شلیك كننده را ساپورت كند. دست دیگر را از بالای آرنج روی زانوی قسمتی كه تیر اندازی نمی كند قرار دهد.

منبع:www.amoozeshnezami.blogfa.com
فهرست وبلاگ

بیداری اندیشه

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

نظرسنجی

  مطالب چطور بود؟


آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

مترجم سایت

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic