تبلیغات
اسلحه - هارپ سلاحی مخفی اما فوق تخریب
اسلحه

تیر اندازی را یاد بگیرید وبه فرزندان خود بیاموزید-حضرت محمد-صلی علی علیه وآله وسلم

هارپ سلاحی مخفی اما فوق تخریب

سه شنبه 30 آذر 1389

نوع مطلب :مختلف، 

حتما بخوانید

http://noxmail.us/Syl20Jonathan/wp-content/uploads/2009/08/haarp2.jpg

به ادامه مطلب مراجعه کنید

این مطلب راحتما بخوانید

برنامه پژوهشی یونوسفر فعال با فرکانس بالا (به انگلیسی: High Frequency Active Auroral Research Program) معروف به هارپ (به انگلیسی: HAARP)، یک پروژه پژوهشی است که در سال ۱۹۹۳ برای بررسی و پژوهش درباره لایهٔ یونوسفر با استفاده از امواج رادیویی ELF/ULF/VLF تاسیس شده‌است.

این تاسیسات مشترکا توسط نیروی هوایی آمریکا، نیروی دریایی آمریکا، دانشگاه آلاسکا در فیربنکس، و نزدیک به ۱۵ دانشگاه آمریکایی دیگر اداره و استفاده می‌شود. شرکت سازنده این تاسیسات، شرکت BAE Advanced Technologies است.

این سیستم در حال حاضر از یک مجموعه آنتن‌های مخصوص شامل ۱۸۰ برج آنتن آلومنیومی به ارتفاع ۵۰/۲۳ متر تشکیل شده که بر روی زمین پهناوری به مساحت ۲۳٬۰۰۰ متر مربع در آلاسکا نصب شده‌است. این آنتن‌ها امواج مافوق کوتاه ELF/ULF/VLF را با ۳٫۶ مگاوات ERP تولید کرده و به یونوسفر می‌فرستند.

 تأسیسات مشابه در جهان

در سال ۱۹۹۹، کمیسیون روابط خارجه و امنیت و دفاع اروپا در گزارشی به پارلمان اروپا از احتمال استفاده از هارپ بعنوان یک سلاح ابراز نگرانی کرده و خواستار پایبندی به مفاد قطع‌نامه‌های سازمان ملل در اینباره گردید با اینحال اتحادیه اروپا در نروژ، و روسیه در نیژنی نووگورود نیز تاسیسات مشابهی در حال فعالیت دارند که از هارپ پرقدرت‌تر می‌باشند. بگفتهٔ روزنامه روسی پراودا در سال ۲۰۰۵، «در حالیکه سیاستمداران روسی در مورد پروژهٔ هارپ کماکان ابراز وحشت می‌کنند، اما به این نکته کاملاً بی‌توجهند که روسیه تاسیسات همانندی در ۱۵۰ کیلومتری شمال نیژنی نووگورود دارد که دارای قدرت مشابه با تاسیسات هارپ است، و مدتهاست مورد استفاده دانشمدان روسی بوده‌است»

در مقایسه با هارپ ۳٫۶ مگاواتی، سایر تاسیسات مشابه جهان بر حسب Effective Radiated Power عبارتند از:

 • EISCAT در نروژ با قدرت ۱۳۰۰ مگاوات
 • فرستنده صدای آمریکا در دلانو در کالیفرنیا با قدرت ۳۰ مگاوات
 • SURA یا Radiophysical Research Institute در روسیه با قدرت ۱۹۰ مگاوات
 • آرسیبو با قدرت ۲۰ مگاوات
 • HIPAS یا High Power Auroral Stimulation Observatory (آزمایشگاه پلاسمای دانشگاه یوسی‌ال‌ای در فیربنکس) با قدرت ۷۰ مگاوات

 شایعات پیرامون هارپ

نظریات متعددی در مورد «خطرات پروژه»، و یا استفاده از این تأسیسات بعنوان یک سلاح تا کنون عنوان گردیده‌است.از ایجاد وقوع زمین لرزه‌های متعدد در مناطق مختلف جهان، تا کنترل آب و هوا، ده‌ها ادعای مختلف در مورد پروژه هارپ عنوان گردیده‌است. مشهورترین این ادعاها از طرف گزارش روزنامه پراودا در روسیه و نیز هوگو چاوز در سال ۲۰۱۰ مطرح گردید که در آن مدعی شدند آمریکا با این تاسیسات زلزله هائیتی را خلق کرد. پرس تی‌وی نیز به نقل از نیروی دریایی روسیه مدعی شد که هارپ ایران را هدف قرار داده بود که «اشتباهاً هائیتی مورد اصابت امواج زلزله‌ساز آن قرار گرفت». پیشتر، دومای روسیه در سال ۲۰۰۳ از وجود هارپ ابراز نگرانی کرده بودند. مشابهاً، برخی نیز مدعیند که توفند کاترینا توسط تاسیسات مشابه روسها ساخته گردید تا به آمریکا ضرر بزند

با اینکه امکان کنترل آب و هوا و غیره توسط پروژه‌هایی مثل هارپ از طرف افرادی چون جسی ونتورا با عنوان «نظریات توطئه» مورد بررسی قرار گرفته، اما منابع متعدد دیگری نیز، از جمله نیروی هوایی آمریکا، این مباحث را مورد بررسی قرار داده‌اند. لیکن با اینکه چنین موضوعاتی از طرف منابع مختلف بسیاری مطرح گردیده‌اند، اما هیچگونه سند یا مدرک مستدل علمی در پشتیبانی از تاثیرات هارپ و ادعاهای مربوطه تا کنون در مجامع علمی مطرح و یا منتشر نگردیده، و توسط بسیاری از منتقدین «افسانه»و «نظریات توطئه‌انگیز» اطلاق گردیده‌اند.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

استیلاجویی ابرقدرت‌های دنیا امروزه بر فضا، صرفاً به فیلم‌های علمی ـ تخیلی خلاصه نمی‌شود، بلكه واقعیتی است كه هم اكنون در قالب طرح‌های مختلف در حال تحقق یافتن است. «هارپ» كه نمونه‌ای از یكی از طرح‌های پنهانی وزارت دفاع روسیه و آمریكا است، نمادی بارز از عینی شدن اندیشه‌هایی است كه هنوز هم برای عموم مردم به مشابه افسانه‌هایی خیالی می‌ماند.

بحث‌هایی كه اخیراً با همكاری سازمان ملل متحد درباره «گرم شدن دمای زمین» صورت پذیرفته، اگرچه از اهمیت خاصی برخوردار است، اما تنها ترسیم‌كننده تصویری جزئی و مبهم از تغییرات جوی می‌باشد. جدای از تأثیرات و پیامدهای انتشارگازهای گلخانه‌ای و تأثیر بر لایه ازن، هم اینك وضعیت جوی كره زمین، در حال تبدیل شدن به دستمایه‌ای برای شكل‌گیری نسل جدیدی از سلاح‌های پیشرفته و غیرمتعارف است. در دهه‌های گذشته، دستكاری و كنترل بر اوضاع جوی زمین، در دستوركار دولت‌روسیه  و شریک جدیدش آمریکا قرار گرفته است كه شاهد موفقیت‌هایی هم در این زمینه بوده‌ایم.


در ایالات متحده کمی دیر تر از روسیه نزدیک به 10 سال، این هدف در سایه برنامه‌ای تحقیقاتی موسوم به هارپ (HAARP) كه بخشی از پروژه نظامی جنگ ستارگان این كشور محسوب می‌شود، در حال تكمیل شدن است. شواهد جدید علمی حكایت از آن دارد كه این برنامه‌ها، هم‌اكنون به طور كامل به مرحله بهره‌برداری رسیده و به نحوی بالقوه، توانایی ایجاد سیل، خشكسالی، توفان و زلزله را دارد. از منظر نظامی، هارپ را می‌توان سلاحی كشتار جمعی دانست كه می‌تواند به مثابه ابزاری برای بی‌ثبات نمودن نظام‌های كشاورزی و الگوهای اكولوژیكی مناطق مختلف كره زمین محسوب شود.

http://www.sydweedon.com/images/haarp.jpg

اگرچه هیچ شاهدی مبنی بر استفاده از این تكنولوژی ویرانگر توسط دولت آمریكا وجود ندارد، اما مسلماً  جنایتی که روسها بوسیله آن در افغانستان و پس از آن در جهت ذوب کردن یخهای قطب شمال جهت استفاده از منابع زیر زمینی ان کردند بر هیچ دولت مستقلی پوشیده نمی باشد.اما سازمان ملل متحد بایستی به موازات پرداختن به تأثیرات جوی گازهای گلخانه‌ای، به موضوع و پیامدهای این سلاح مرگبار زیست محیطی نیز توجه نماید.

جنگ جوی

دكتر «روسالی برتل» دانشمند برجسته جهانی، در این باره، قاطعانه می‌گوید:

«دانشمندان نظامی دولت ایالات متحده با پرداختن به الگوها و نظام‌های جوی، در پی دستیابی به سلاحی بالقوه‌اند. از جمله شیوه‌های این برنامه، می‌توان به تقویت جریان توفان‌ها، تغییر مسیر جریان‌های جوی با هدف خلق سیل‌هایی هدف‌دار و یا دامن زدن به خشكسالی در مناطق مورد نظرشان اشاره نمود.»

در دهه 1970، «برژنسكی» مشاور اسبق امنیت ملی آمریكا در كتاب خود با عنوان «بین دو عصر» در این باره این گونه پیش‌بینی نمود: «تكنولوژی در آینده در اختیار رهبران دولت‌های بزرگ قرار می‌گیرد و توسل به شیوه‌هایی از جنگ‌های پنهانی كه نیازمند حداقل نیروی انسانی است، جایگاهی خاص پیدا خواهد كرد كه از جمله این گونه شیوه‌ها، می‌توان به دستكاری‌ها و تغییرات تعمدی جوی اشاره نمود كه می‌تواند به خلق مثلاً  دوره‌هایی بلندمدت از خشكسالی و یا ایجاد توفان دامن زند.»

هارپ چیست؟

این پروژه مشترك نیروی هوایی، دریایی و سازمان هوا فضا  روسیه و آمریكا است و در حقیقت، بخشی از نسل جدید سلاح‌های پیشرفته این كشورها محسوب می‌شود. این پروژه، متشكل از سیستمی از آنتن‌های بسیار قدرتمندی است كه توانای خلق «تغییرات محلی كنترل شده در سطح یون كره» را دارند. دكتر «نیكلاس بگیج» دانشمند برجسته آمریكایی كه از مخالفین جدی و از جمله افرادی است كه در پی دامن زدن به مخالفت‌های عمومی علیه این برنامه است، هارپ را این گونه توصیف می‌كند:


«هارپ، تكنولوژیی است كه بر پایه انتشار امواج رادیویی فوق‌العاده قدرتمند بنا نهاده شده است؛ امواجی كه انعكاس یافتن‌شان به سطح یون كره یا همان سطح فوقانی جو، سبب گرم شدن و بالا رفتن سطح آن می‌شود. در چنین شرایطی است كه امواج الكترو مغناطیسی ارسال شده، به زمین بازگشت نموده و در هر موجود جان‌دار و بی‌جانی نفوذ می‌كند.»


دكتر «روسالی برتل»، هارپ را به مشابه بخاری غول‌آسا برمی‌شمارد كه می‌تواند به اختلالاتی عظیم در سطح یون كره دامن زده و نه تنها حفره‌هایی عظیم را در آن خلق كند، بلكه شكاف‌هایی طویل نیز در این سطح محافظ زمین كه مانع اصلی برای هجوم اشعه‌های مرگبار جوی است، ایجاد می‌نماید.


 http://www.crystalinks.com/haarp2.gif


گمراه نمودن افكار عمومی


هارپ صرفاً به عنوان برنامه‌ای علمی و تحقیقاتی به افكار عمومی معرفی شده است. ظاهراً بر طبق اسناد نظامی دولت ایالات متحده، مهم‌ترین هدف این پروژه، استفاده از یون كره برای رسیدن به اهداف و مقاصد وزارت دفاع آمریكا است. یكی از مطالعات نیروی هوایی آمریكا، بدون اشاره صریحی به این پروژه، خاطرنشان می‌سازد كه استفاده از تغییرات در یون كره، نه تنها می‌تواند به نابودی سیستم‌های رادار و مخابراتی دشمنان ما كمك كند، بلكه از آن می‌توان به عنوان ابزاری جهت تغییر الگوی جوی سود جست.

طبق نظر دكتر برتل، هارپ بخشی از نظام یكپارچه تسلیحاتی روسیه و بتازگی آمریكا است كه به نحوی بالقوه در برگیرنده پیامدهای مخرب زیست محیطی می‌باشد. وی در این باره می‌گوید: «این پروژه، محصول پنجاه سال تلاش جدی روسها و پس از ان آمریکا برای رسیدن به اهدافی است ویرانگر كه در راستای درك و نیز كنترل بر لایه‌های فوقانی جو شكل گرفته است. هارپ در حقیقت بخشی جداناپذیر از تاریخ طولانی تحقیقات فضایی با ماهیت و رویكردی نظامی است كه پی‌آمدهای آن و نیز توسل به پروژه‌هایی از این دست، می‌تواند هشداردهنده و هراس‌انگیز باشد. تلفیق این پروژه با آزمایشگاه‌های فضایی و موشك‌های موجود با هدف وارد ساختن میزان عظیمی از انرژی، می‌تواند تأثیری همپای یك بمب اتمی داشته باشد.»


به رغم این واقعیت، این پروژه گه‌گاه به عنوان محافظی فضایی در برابر سلاح‌های جدید، به افكار عمومی معرفی شده است و حتی ساده‌لوحانه‌تر این كه بعضاً به عنوان ابزاری جهت اصلاح و محافظت از لایه ازن معرفی می‌شود.

تسلیحات جدید نظم نوین جهانی


هارپ را می‌توان نمونه‌ای از زرادخانه تسلیخاتی نظم نوین جهانی برشمرد. از منظر نظامی دولتهای جنگ طلب روسیه و آمریكا، كلیه نظام‌های اقتصادی موجود را می‌توان با تكیه به دستكاری‌ها و تغییرات جوی، با بی‌ثباتی مواجه نمود و نكته مهم‌تر در استفاده از این گونه طرح‌ها آن است كه استفاده از آنها بدون آگاهی دشمن از ماهیت مهاجم و با بهایی‌ كمتر و نیز عدم استفاده از نیروها و تجهیزات نظامی قابل تحقق است.


جدای از منافع اقتصادی و استراتژیك این طرح برای دولت آمریكا، می‌توان به استفاده از گزینشی از آن با هدف تغییرات جوی در نقاط مختلف جهان و ایجاد بی‌ثباتی‌های اكولوژیكی و كشاورزی هدفدار همانند بهاری که روسها در آلاسکا ایجاد کردند اشاره نمود. هم اكنون وزارت دفاع آمریكا، منابع قابل ملاحظه‌ای در راستای گسترش این گونه سیستم‌های كنترل بر اوضاع جوی اختصاص داده است و دو سازمان آمریكایی «ناسا» و «نیما» بخشی از فعالیت‌های خود را به بررسی تصاویر و اطلاعات ارسالی از ماهواره‌های تحقیقاتی این كشور در حوزه مخاطرات و نتایج ناشی از فرسایش و رانش زمین، سیل، زلزله و نیز پیش‌بینی وضع هوا و تغییرات جوی معطوف نموده‌اند.

اذعان پارلمان اروپا به پی‌آمدهای پروژه هارپ


در فوریه سال 1998، در واكنش به گزارش خانم «ماج برین تئورین» درباره  پروژه هارپ روسها،  كمیته امور خارجی امنیت و سیاست دفاعی پارلمان اروپا، اقدام به صدور بیانیه‌ای نمود كه در بخشی از آن می‌خوانیم:


به واسطه پیامدها و تأثیرات گسترده این پروژه بر محیط زیست و نگرانی‌های جهانی آن و هم چنین توجه به ملاحظات قانونی، اخلاقی و نیز عواقب زیست محیطی آن، باید هیأت بین‌المللی مستقلی به بررسی ماهیت آن بپردازد. این كمیته، به واسطه امتناع مجدد دولت روسیه از ارائه توضیح درباره این پروژه، مراتب تأسف خود را ابراز می‌دارد. با این وجود، به واسطه فقدان اختیارت لازم، تقاضای این كمیته برای تهیه پیش‌نویس درباره تأثیرات زیست محیطی فعالیت‌های نظامی این طرح، هم چنان بی‌نتیجه مانده است.


http://www.azerislam.com/gallery/albums/userpics/10002/normal_sunami.jpg


هارپ؛ پروژه‌ای كاملاً كارآمد و قابل استفاده


یافته‌های علمی بیانگر آن است كه در حال حاضر، این پروژه كاملاً عملیاتی و قابل بهره‌برداری است و این بدین معنا است كه ارتش روسیه و آمریکا همانند آنچه در افغانستان به دست روسها اتفاق افتاد  می‌توانند به نحوی گزینشی، با هدف ایجاد تغییرات جوی و در نتیجه بی‌ثبات نمودن اقتصاد ملی كشورهای غیردوست یا به قول خودشان دولت‌های خودسر از این تكنولوژی استفاده نمایند.


هم‌اكنون نیز فارغ از توسل این دو دولت به این سلاح جدید، نظام‌های كشاورزی كشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه، به واسطه اعمال سیاست‌های نظم نوین جهانی از جمله آزادسازی بازار، ورود كنترل نشده كالاها و … در وضعیتی بحرانی به سر می‌برد. شواهد و اسناد فراوان، حكایت از آن دارد كه درمان‌های اقتصادی تحمیل شده توسط بانك جهانی و صندوق بین‌المللی پول، با بی‌ثباتی و نابودی نظام‌های كشاورزی كشورهای جهان سوم همراه بوده است. هم‌چنین حمایت سازمان تجارت جهانی از معدود شركت‌های غول‌آسا كه با هدف عرضه و تحمیل بذرهای دستكاری شده ژنتیكی در سراسرجهان به فعالیت مشغولند، خود چنین بی‌ثباتی‌ای را تشدید نموده است.


از همین رو است كه درك رابطه بین فرآیندها و فعالیت‌های اقتصادی، نظامی و استراتژیكی نظم نوین جهانی، یك ضرورت اجتناب‌ناپذیر است. در چنین شرایطی، دستكاری های جوی با اتكای به پروژه‌هایی همچون هارپ ـ خواه به صورت تصادفی یا عامدانه ـ به نحوی اجتناب‌ناپذیر با تضعیف نظام‌های اقتصاد ملی دیگر كشورها و تخریب زیرساخت‌های اقتصادی و ورشكستگی كشاورزان همراه خواهد شد.


مسلم است كه دولت‌ها و نیز سازمان‌ ملل متحد، باید به پیامدهای احتمالی پروژه هارپ و دیگر سلاح‌هایی از این دست بر وضعیت جوی زمین، توجه لازم نمایند.

http://aftermathnews.files.wordpress.com/2008/01/haarparray.jpg
 
برای خواندن ادامه مقاله به پست بعدی مراجعه کنید
فهرست وبلاگ

بیداری اندیشه

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

نظرسنجی

  مطالب چطور بود؟


آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

مترجم سایت